2011-05-17 15:54
 Oceń wpis
   

Aby przybliżyć wszystkim jak testament wyglądać powinien zamieszczamy kilka przykładów najprostszych testamentów spełniających wcześniej podane wymogi. Przypominamy, iż testament powinien być napisany własnoręcznie, opatrzony tytułem "Testament" lub "Ostatnia wola", podpisany i oznaczony datą.

Przykład 1

Łódź, dnia 17.05.2011

Testament

Ja, Jan Kowalski, w razie mojej śmierci cały swój majątek przekazuję mojemu synowi Antoniemu Kowalslkiemu.

Jan Kowalski

Przykład 2

Łódź, dnia 17.05.2011

Testament

Ja, Jan Kowalski, na wypadek mojej śmierci cały posiadany majątek przekazuję mojej córce Annie Kowalskiej. Zobowiązuję ją do ustanowienia na rzecz mojej żony Joanny Kowalskiej dożywotniej i bezpłatnej służebności mieszkania zlokalizowanego w Łodzi przy ul.Jesiennej10/10.

Jan Kowalski

Przykład 3

Łódź, dnia 17.05.2011

Ostatnia wola

Ja, Jan Kowalski, na wypadek śmierci do spadku po mnie powołuję w 1/2 moją córkę Annę Kowalską, w 1/4 mojego syna Antoniego Kowalskiego i w 1/4 jego syna Bartłomieja Kowalskiego

Jan Kowalski

Przykład 4

Łódź, dnia 17.05.2011

Ostatnia wola

Ja, Jan Kowalski, w wypadku mojej śmierci przekazuję gospodarstwo rolne o powierzchni 4 ha wraz z domem i zabudowaniami gospodarczymi zlokalizowanymi we wsi Jabłonna na działce nr 11/2 mojemu synowi Antoniemu Kowalskiemu. Pozostały majątek przekazuję w częściach równych mojej córce Annie Kowalskiej, jej córce Danucie Pawlik z domu Kowalskiej i mojemu synowi Pawłowi Kowalskiemu.

Jan Kowalski

Powyżej przedstawione przykłady to podstawowe i najczęściej spotykane wersje testamentów. W testamencie można zawrzeć bardziej szczegółowe postanowienia spadkodawcy. W bardziej skomplikowanych sytuacjach sugerujemy skorzystanie z pomocy prawnej kancelarii adwokackiej lub notarialnej.

 

 

Tagi: adwokat, adwokaci łódź, adwokat łódź, porady prawne łódź, prawnik łódź, kancelaria adwokacka łódź

Komentarze